چگونه پیسی پوست خود را درمان کنید

چگونه پیسی پوست خود را درمان کنید

اختلالات پوستی

پیسی یک بیماری یا اختلال پوستی است که در نواحی از پوست ایجاد می شود. علت های گوناگونی هم دارد ولی بیشتر از آن ژنتیکی است. در این مقاله علت های آن را بررسی می کنیم و درمان های آن را نیز بیان می کنیم.

با توجه به این که پیسی باعث تغییر رنگ و سفید شدن پوست می‌شود، متخصصین پوست این بیماری را “از بین رفتن رنگدانه‌ها” یا “دی پیگمانتاسیون” می‌گویند. احتمال از بین رفتن رنگدانه‌ها در هر نقطه‌ای از بدن از جمله بخش‌های زیر وجود دارد:

 

مشکلات پوستی ملانین
  •     پوست
  •     مو (موی سر، ابرو، مژه، ریش)
  •     داخل دهان
  •     ناحیه تناسلی


 

 

 

پوست اکثر بیماران مبتلا به پیسی تغییر رنگ می‌دهد؛ پوست مبتلا گاهی بسیار روشن‌تر می‌شود و در بعضی موارد نیز کاملاً سفید می‌گردد. بسیاری از بیماران با هیچ نشانه و علامت دیگری مواجه نمی‌شوند و در شرایط جسمی خوبی قرار دارند. پیسی گاهی به تدریج پیشرفت می‌کند و لکه‌های سفید رنگ به مرور زمان ناحیه بزرگی را می‌پوشاند.

البته درصدی از بیماران نیز از خارش یا دردناک بودن پوست تغییر رنگ داده شکایت دارند. زندگی کردن با این بیماری، فارغ از میزان تغییر رنگ یا نوع آن، به بروز علائم دیگری چون کاهش اعتماد به نفس و خودباوری و افسردگی دامن می‌زند که غلبه بر آنها می‌تواند دشوار باشد .

راه‌های درمان بیماری پوستی پیسی

  چند راه گوناگون برای درمان بیماری پوستی پیسی وجود دارد که شما می توانید با انتخاب هر کدام آنها بیماری خود را درمان کنید. با پیشرفت تکنولوژی هیچ بیماری نگران کننده نیست و برای هر کدام درمانی وجود دارد. درمان اینگونه بیماری ها به صبر و  زمان نیاز دارد تا نتیجه دلخواه حاصل شود.

 

نور خورشید

محافظت در برابر نور خورشید

آفتاب‌سوختگی و آسیب خورشیدی، خطری جدی برای بروز پیسی است. پوست خود را در برابر خورشید محافظت کنید و از گرفتن حمام آفتاب خودداری کنید. همیشه از کرم‌های ضدآفتاب با عیار حفاظتی بالا استفاده کنید که SPF آن بالای 30 است تا از بروز آفتاب‌سوختگی جلوگیری کنید. در صورتی که پوست شما حساس و ظریف است، این موضوع برای شما اهمیت دوچندان دارد. محافظت از پوست در برابر آفتاب همچنین باعث می‌شود که رنگ پوست شما (در نواحی سالم) روشن بماند و تیره نشود و در نتیجه لک‌وپیس‌های پوست شما کمتر نمایان باشد.

 

درمان با نور

در روش فوتوکِموتراپی، از ترکیب داروی پسورالن (psoralen) و قرارگیری پوست در معرض امواج فرابنفش (UVA)، استفاده می‌شود. در ابتدا بیمار داروی پسورالن را به صورت خوراکی مصرف می‌کند و یا کرم پسورالن به پوست او زده می‌شود و سپس پوست بیمار در معرض نور فرابنفش قرار می‌گیرد. قرارگیری پوست در معرض اشعه فرابنفش باعث می‌شود که پوست بیمار به شدت در برابر نور حساس شود و بنابراین احتمال تشکیل رنگدانه در نواحی بیرنگ و سفید پوست افزایش پیدا می‌کند. این روش درمانی با خطرات زیادی همراه است چرا که امواج فرابنفش برای پوست مضر هستند.

نور فرا بنفش

درمان با دارو

درمان با دارو برای بیماری پیسی امکان پذیر است.شرکت فوراور در تولید داروهای خالص با استفاده از ژل آلورا تهیه می شود توانسته است بسیاری از بیمارها را درمان کند.

شرکت فوراور Forever مفتخر است که اولین کمپانی برای دریافت نشان‌های سلامت از سازمان‌های تخصصی آلوئه ورا بوده و ده‌ها گواهینامه سلامت و بهداشت دیگر نیز درکارنامه خود دارد.

داروهایی پیشنهادی شرکت فور اور که برای درمان بیماری پیسی پیشنهاد می‌کند را به صورت تک تک معرفی می کنیم.

 

فوراور که به اکسیر جوانی معروف است، یکی از محصولات فوق العاده ای است که کمپانی فوراور تولید کرده است. با کمک این محصول شما می توانید شادابی و جوانی را برای پوست خود به ارمغان بیاورید.

این محصول بی نظیر دارای بالاترین قدرت برای حفاظت پوست در برابر اشعه های مضر UVB و UVA می باشد. وقتی پوست شما طولانی مدت در معرض اشعه خورشید قرار گیرد، نه تنها موجب سوختگی پوست شده بلکه خشکی پوست و از دست دادن رطوبت آن را نیز به همراه دارد.

نوشیدن ژل آلوئه ورا:

ژل آلوئه ورا، یک محصول تثبیت شده است. این محصول دارنده اولین تاییدیه از سوی کمیسیون جهانی مطالعات آلوئه ورا می باشد و برای سیستم گوارش و سیستم ایمنی بدن مفید است. این ژل به صورت تازه به طور مستقیم از گیاهان آلوئه ورا به دست آمده است.

 

نظر خود را بنویسید